The Cliks: Still & Dirty King

Najseksowniejszy facet w Kanadzie, Lucas Silveira, i jego zespół, The Cliks. Nie tylko dla fanów muzyki rockowej. Zachęcamy do przesłuchania!

The Cliks

The Cliks to kanadyjski zespół rockowy założony w 2004 r. Jedynym stałym członkiem zespołu jest wokalista, Lucas Silveira. Co ciekawe, pierwszy skład zespołu był w całości tworzony przez muzyków LGBTQ.

Lucas Silveira

Gdy zespół powstał, Lucas wciąż określał się jako lesbijka. W 2005 r. dokonał coming outu jako transmężczyzna. Pod koniec 2009 r. w głosowaniu czytelników Chart Attack, głównego kanadyjskiego magazynu muzycznego, Lucas został wybrany najseksowniejszym facetem w Kanadzie. Nie był wtedy jeszcze w trakcie hormonalnej terapii zastępczej. Tą zaczął dopiero w 2010 r. Odsuwał decyzję o testosteronie, bo obawiał się stracić swój głos.

Still to piosenka z 2013 r. A oto klip z 2009 r., Dirty King. Tak wyglądał i brzmiał Lucas Silveira gdy został wybrany najseksowniejszym facetem.

 

Miłego słuchania! Chcesz więcej? Zapraszamy na oficjalny kanał The Cliks.

Co czyni cię atrakcyjnym?

#FindYour Magic czyli reklamy Axe o różnorodności mężczyzn.

#FindYourMagic!

Znajdź to coś! Axe, które znane było z bardzo stereotypowych reklam (używaj Axe a kobiety będą twoje) zmienia ton (dorasta?). Stereotypy idą do kosza. Po prostu bądź sobą. Wygląd czy orientacja się nie liczy. Bycie sobą jest seksowne. A Axe to teraz tylko dodatek do atrakcyjnego ciebie.

Po latach badań wiemy, że to co czyni mężczyznę najbardziej atrakcyjnym jest …on sam. Jego siła i słabość, jego indywidualność, a przede wszystkim sposób w jaki to wyraża  i manifestuje otoczeniu – tłumaczy Katarzyna Rogowska, brand manager Axe w Unilever Polska. – Pomimo to mężczyźni nie czują się komfortowo obnażając swoje prawdziwe „ja”. Obawiają się reakcji otoczenia i konfrontacji z wciąż żywymi męskimi stereotypami. Strach przed byciem zaszufladkowanym, czy zawstydzonym ma wpływ na ich zachowanie oraz wygląd zewnętrzny. Każdy ma w sobie „to coś” ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że właśnie to czyni go atrakcyjnym. Dlatego w 2016 rzucamy mężczyznom wyzwanie – „Find Your Magic” i pokazujemy, jak bardzo są atrakcyjni, będąc sobą – opisuje. [Cytat ze strony wirtualnemedia.pl]

 

To nie jedyna reklama w serii #FindYourMagic. Jest chociażby jeszcze “Nie tylko piękna fryzura”.

Armand: Może wreszcie faceci nie będą czuli się zobligowani przez społeczeństwo do wyglądania jak psu z gardła wyciągnięci.

Asavakit: Nareszcie doczekałem się tego, że firma AXE nie ukazuje nam stereotypowego męskiego ideału do którego mamy dążyć. Pokazuje nam to, że nie ważne jacy jesteśmy, jak wyglądamy, wystarczy gdy jesteśmy sobą czyli swoim własnym ideałem.

Belial: Wcześniejsze reklamy Axe bardzo mnie irytowały, teraz widzę spory postęp. Brawa za inkluzywność, choć jeszcze nie jest idealnie.

A co ty sądzisz o tych reklamach?